google21d5435ff6ac96f4.html

  

Refleksoterapia to metoda leczniczego masażu stóp. Polega na uciskaniu określonych punktów i stref odruchowych na stopach, pobudzając w ten sposób potencjał samoleczenia organizmu.

 

Na stopie znajduje się "mapa" całego naszego ciała, wszystkich narządów i systemów. Wykonanie specjalistycznego masażu stóp harmonizuje przepływ energii przez meridiany,   przywraca równowagę w działaniu całego organizmu, reguluje i pobudza procesy regeneracji oraz powstrzymuje rozwój choroby.

 

Dzięki właściwemu uciskowi, uaktywnione impulsy nerwowe docierają do kory mózgowej i drogami nerwowymi wpływają na chory narząd. Wszystkie te reakcje zachodzą na drodze odruchowej w układzie nerwowym i energetycznym człowieka. Często towarzyszą temu procesy samooczyszczania się organizmu z toksyn.

 

Refleksoterapia  oparta jest  na  podstawach naukowych (badania fizjologiczne i neurologiczne). Powszechnie metoda ta nazywana jest akupresurą stóp, masażem uciskowym lub terapią odruchową stóp. Jest metodą naturalną,    pozbawioną    efektów ubocznych,    znaną i praktykowaną w wielu krajach na świecie. To doskonały sposób wspierający pracę lekarza i wspomagający rehabilitacje, wpływa pozytywnie zarówno na sferę fizyczną, jak i psycho-emocjonalną człowieka .